Bonusy powitalne

Rynek bukmacherski tak, jak każdy inny, poważnie walczy o klienta. Jedną z form przyciągania nowych graczy są bonusy powitalne. Co to jest takiego? Co kryje obietnica dodatkowych pieniędzy z bonusu? Który bonus na start jest najlepszy? Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania bukmacherskiej promocji?

Bonusy bukmacherskie na start

W Internecie można znaleźć wiele firm bukmacherskich. Bonusy, jakie proponują organizatorzy zakładów wzajemnych, są narzędziem marketingowym zachęcającym nowego gracza do rejestracji na ich platformie. Tego typu promocją jest również bonus powitalny – zwany również bonusem na start lub startowym. Promocja dla nowych graczy to tylko i wyłącznie działanie jednokrotne, mające miejsce podczas rejestracji nowego typera. Bonus jest ponadto przyznawany również jeden raz dla tego samego gracza, przypada na jeden adres IP lub gospodarstwo domowe. Należy więc pamiętać, że bukmacherzy bardzo dokładnie trzymają się tej zasady. Wybierając odpowiedni bonus bukmacherski dla nowego gracza powinno się zwrócić szczególną uwagę na takie elementy, jak:

 • procent darmowych pieniędzy,
 • wysokość obrotu bonusowymi środkami,
 • minimalny kurs, po którym obrót musi zostać wykonany,
 • rodzaj zakładów (np. konkretne zdarzenia),
 • moment przyznania bonusowych pieniędzy,
 • dodatkowe obostrzenia w obrocie
 • wiarygodność bukmachera.
Bonusy powitalne

Aktualne bonusy powitalne bukmacherów

Przed podjęciem decyzji o rejestracji na platformie danego bukmachera, warto zawsze sprawdzić ofertę bonusów powitalnych i zapoznać się z regulaminem na bukmacherskiej stronie internetowej. Pakiety promocyjne, jakie oferują organizatorzy zakładów wzajemnych, zdecydowanie różnią się od siebie tak wysokością darmowych lub dodatkowych środków finansowych na grę, zasadami ich otrzymania i przede wszystkim obostrzeniami. A tak kształtują się aktualne propozycje bonusów startowych:

Bukmacher

Bonusy powitalne

STS

Bonusy powitalne STS umożliwiają zyskanie wysokiej kwoty. W bonusie od depozytu to aż 1200 zł i 100% zwrotu. Dodatkowo STS oferuje freebet 25 zł i zakład bez ryzyka - pewne 25 zł.

Fortuna

Promocja powitalna podzielona jest na trzy części. Obejmuje zakład bez ryzyka 110 zł - dostępny natychmiast, bonus od pierwszego wpłaconego depozytu w wysokości 1000 zł, który można otrzymać po całkowitym obrocie. Jest też darmowy zakład za 20 zł.

Betclic

Bonus dla nowych graczy sięga maksymalnie kwoty 500 zł. To cashback w przypadku przegranego pierwszego zakładu. 

eWinner

Bukmacher proponuje 170 zł jako zakład bez ryzyka oraz środki bonusowe od depozytu - 1000 zł.

forBET

Bukmacher forBET oferuje bonus łącznie w wysokości 2050 zł. Bonus od depozytu jest dla trzech pierwszych depozytów. Do otrzymania każdorazowo po 1-krotnym obrocie.

LVBET

Bonus startowy w LVBET to bonus w wysokości 1000 zł i 500 zł.  Jest to bonus od dwóch pierwszych depozytów.

Totolotek

Totolotek oferuje atrakcyjną promocję powitalną w wysokości 1000 zł z bardzo prostymi warunkami. Bonus przyznawany jest po wpłacie depozytu.

TOTALbet

Bukmacher TOTALbet oferuje nowym graczom aż 5045 zł - startowy bonus od depozytu o wysokości 5000 zł oraz 45 zł jako freebet.

PZBuk

Promocja startowa w PZBuk wynosi 50 zł. To typowy freebet przyznawany natychmiast, ale z koniecznością wykonania wysokiego obrotu.

Milenium

Milenium oferuje ciekawy bonus bez ryzyka. Bonus równa się 100% pierwszej wpłaty, a cashback jest do 1500 zł.

Rodzaje bonusów powitalnych

W zakładach sportowych bukmacherzy stosują w zasadzie trzy rodzaje bonusów powitalnych. Jest to zakład bez ryzyka (cashback), bonus bez depozytu oraz bonus od depozytu. Każdy bonus na start ma jednak określone zalety, a także i wady. Nie ma też żadnej reguły, która pomogłaby stwierdzić, który z nich jest najlepszy. Każdy z nich różni się od siebie pod wieloma względami. Bardzo ważny jest również w tym wypadku regulamin ustanowiony przez bukmachera jak i same możliwości odbioru takiego bonusu.  

Bonusy powitalne dla nowych graczy

Zakład bez ryzyka, czyli cashback

Cashback jest jedną z najbardziej poszukiwanych promocji bukmacherskich. Zakład bez ryzyka oznacza to, że typer, który stawia kupon za swoje pieniądze w razie przegranej dostanie zwrot części lub całości stawki, jaką zainwestował w grę. Dlatego bonus z zakładu bez ryzyka określa się również jako cashback. Co z języka angielskiego można przetłumaczyć jako „zwrot gotówki”. Inne określenia tego rodzaju promocji bukmacherskiej to zakład bezpieczny lub zakład ubezpieczony. Zakład bez ryzyka nie jest jednak darmowym bonusem. Dlaczego? Ponieważ przed jego zawarciem musi zostać dokonana pierwsza wpłata na bukmacherskie konto gracza, a do samej realizacji promocji typer potrzebuje własnych środków finansowych. To one są stawiane w zakładzie. Natomiast bukmacher dopiero w razie przegranej zwraca postawioną sumę. Bukmacher oddaje pieniądze do głównego depozytu, ale też może je wpłacić na konto bonusowe gracza.

Podczas decyzji o wyborze takiego bonusu bukmacherskiego, jak zakład bez ryzyka gracz musi pamiętać, że promocja u jednego organizatora nie jest równa promocji u innego, ponieważ każdy z bukmacherów ustala indywidualnie warunki skorzystania z jego oferty. Główne różnice polegają na:

 • kwocie zwrotu stawki zakładu,
 • sposobie wzięcia udziału w promocji,
 • kodzie promocyjnym jako konieczności uzyskania zakładu bez ryzyka,
 • warunkach zawarcia, jakim podlega zakład bez ryzyka – w tym m.in. kursy minimalne,
 • zwrocie pełnej stawki, czy też oddaniu graczowi sumy pomniejszonej o podatek,
 • zwrocie środków do depozytu czy może w środkach jako kolejny bonus,
 • warunkach obrotu samym cashbackiem,
 • terminem wykorzystania zakładu bez ryzyka.

Każdy bonus w tym i zakład bez ryzyka ma swoje haczyki, z którymi trzeba się koniecznie zapoznać przed skorzystaniem z promocji, jaką daje bukmacher. Ale cashback ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, dlatego jest tak bardzo popularny pośród graczy. Jakie są zalety zakładu bez ryzyka?

 • Brak obrotu bonusem. To bardzo ważna zasada, która pozwala graczowi zarządzać środkami tak, jak on chce.  
 • Minimalne ryzyko utraty własnych pieniędzy gracza. Cashback jest nazywany zakładem z ubezpieczeniem, ponieważ organizator gwarantuje typerowi w pewnym sensie ubezpieczenie środków.  Według promocji może wynosić 50 lub 100% stawki zakładu.
 • Pojawia się szansa na dużą wygraną. Takie ubezpieczone ryzyko to jednocześnie pozwolenie na odrobinę szaleństwa. Można nawet zagrać po bardzo wysokich kursach, gracz bowiem w przypadku przegranej nic nie traci.
 • Zakład bez ryzyka jest idealnym bonusem dla nowych graczy, którzy dopiero zaczynają grać w zakładach bukmacherskich. Przegrana nie oznacza przecież straty swoich pieniędzy, a zyskuje się czas na próbne zakłady i naukę.
 • Wielkim plusem tej promocji jest prosty regulamin.

Bonus od depozytu

Bonusy od depozytu są jedną z bardziej popularnych form bukmacherskiej promocji startowej dla nowych typerów. Bonus od depozytu to możliwość zyskania darmowych środków, które bukmacher dodaje do konta gracza. Typer ma prawo je wykorzystać zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie oferty. Wysokość bonusu zależy od pierwszego wpłaconego przez gracza depozytu. Bonus od depozytu może osiągnąć od 50 do nawet 200% pierwszej wpłaty, jaką uiścił na swoim koncie typer. Aby te środki otrzymać, należy dokonać obrotu. Bez spełnienia tego warunku nie ma żadnej możliwości, by środki od bukmachera zostały wypłacone. Nie jest istotna liczba zakładów ani rodzaj zdarzenia. Natomiast ważny jest tutaj czas. Warunki promocji określają bowiem, w ciągu ilu dni gracz musi wykonać czynności ściśle określone przez bukmachera. Karą za przekroczenie terminu jest utrata środków bonusowych wraz z wygranymi, które uzyskał typer za pieniądze z bonusu. Jak wysoki może być bonus od depozytu? Bukmacherzy oferują  500 zł, 1000 zł, ale może to być i kilka tysięcy złotych.

Bonusy od depozytu mają więc i swoje wady i zalety. Do ich zalet należą:

 • dodatkowe pieniądze na grę,
 • długi czas na spełnienie regulaminowych warunków (nawet 90 dni) – w ten sposób typer zyskuje sporo czasu na spokojne zastanowienie się, podjęcie decyzji i wykorzystanie bonusu.
 • swobodna realizacja gry. W tym wypadku gracz nie musi wykorzystać wszystkich pieniędzy w pierwszym i jedynym zakładzie.
 • zakłady mogą być dowolnej wysokości – ważny jest obrót.
 • wysoka suma bonusu. Najwyższy bonus od depozytu to kilka tysięcy złotych dodatkowych środków.
Obstawianie z bonusem powitalnym

Zalety tej promocji równoważą się z obostrzeniami nałożonymi przez poszczególnych bukmacherów. Na co więc powinno się uważać korzystając z bonusu bez depozytu? Przede wszystkim jest to konieczność wykonania obrotu. Bonusowe pieniądze nie zostaną wypłacone z konta, gdy typer nie dokona nimi konkretnego obrotu. A każdy bukmacher ma swój, indywidualny regulamin i zasady. Typer musi więc zwrócić uwagę na różnice w kursach minimalnych. Ważna jest określona kwota obrotu. Należy też bardzo dokładnie przeanalizować regulamin, w którym mogą znaleźć się tak zwane ukryte punkty dotyczące na przykład maksymalnej kwoty zakładu czy rodzaju zakładu.  

Tak czy siak bonus od depozytu stwarza wyjątkowe możliwości gry i wysokich wygranych dla początkujących jak i doświadczonych typerów. Daje przecież na starcie powiększenie kapitału o 100%, a to przekłada się na zdecydowanie większe możliwości w obstawianiu. Dodatkowe środki to również pewnego rodzaju bufor bezpieczeństwa dla typera. Bonus od depozytu to wyjątkowo duży wachlarz możliwości i nauki w grze i wykorzystywaniu posiadanych pieniędzy na koncie.

Freebet

Promocja powitalna bez wymaganego własnego wkładu finansowego gracza dotyczy przede wszystkim kibiców sportowych, a także fanów e-sportu, którzy są zainteresowani rozpoczęciem ostawiania zakładów bukmacherskich. Korzystając z darmowych bonusów od bukmacherów, początkujący gracz ma okazję postawić swoje pierwsze kupony sportowe, a tym samym typować zakłady dla siebie bez żadnego ryzyka. Graczowi nie grozi utrata własnych pieniędzy, ponieważ w grze wykorzystuje tylko i wyłącznie środki od bukmachera. By jednak móc skorzystać z darowanych pieniędzy, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na parę kluczowych rzeczy. Aby skorzystać z bonusu typu freebet i wybrać dla siebie najlepszą ofertę, typer musi znać:

 • kwotę darmowego zakładu,
 • warunki obrotu freebetem (ilość obrotów, im mniej tym lepiej dla typera),
 • kurs minimalny, po jakim musi być postawiony zakład,
 • czas promocji,
 • minimalną stawkę, jaką należy wydać,
 • rodzaje zakładów,
 • minimalną ilość zdarzeń, jakie powinny znaleźć się na kuponie.
 • czas na skorzystanie z darmowego bonusu freebet.

Jak dostać bonus na start u bukmachera?

Zazwyczaj odebranie bonusu startowego nie jest skomplikowane. Wystarczy bowiem wejść na stronę danego bukmachera, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny. Po dokonaniu tych formalności typer powinien jeszcze raz się zalogować na swoim nowym koncie. Wtedy – podając kod albo bez kodu, można odebrać bonus powitalny w postaci bezpłatnych środków na obstawianie czyli freebet albo promocję bonusową od depozytu lub cashback. Czasem jednak należy wpłacić depozyt, wykonać nim obrót i dopiero wtedy środki bonusowe są do wykorzystania. Wszystko zależy od regulaminu promocji bukmacherskiej.